Pavasariniai drabužiai – nuostabiai pradžiai

Viskas pavasarį atgyja, net ir mūsų pavasarinės striukės tarsi sužydi naujomis spalvomis. Taip tik atrodo? Taip ir yra. Kadangi mūsų drabužiai yra visuomet labai susiję su tikraisiais gamtos ritmais.

Striukės drąsiau čiumpa ryškias spalvas

Striukės pavasariuiIš tiesų būtent pavasarinės striukės ir tampa tuo vienu pirmųjų signalų, kad jau kitas metų laikas. Gamta bunda pamažu, kasdien keisdama savo spalvas ir formas. O šiltus drabužius (juodus, baltus, rudus) išmainę į pavarines striukes, su jomis atrodome taip pat, kaip ir sezono pradžioje, kaip ir sezono pabaigoje. Galbūt kovo mėnesį apsirengus ryškiaspalvę striukę tapsime pavasario šaukliais: paukščiai dar tik grįžinės, gamta dar tik pamažu bus, ir vis dar nežydės pievos ir laukai, ir medžiai, o mes jau būsime ryškūs. O štai pavasario pradžioje jau viskas bus kitaip. Matysime, kad kuo gražiausiai, kuo puikiausiai švies viskas aplink: visi gražiausi žiedai žydės, viskas mirgės, margės, žmonių lauke bus daug, nes visi norės pajusti tą nuostabią gamtos didybę. Taigi, striukės pavasarį gali būti tikromis permainų paukštėmis. Nebijokime rinktis ryškiaspalves pavasarines striukes: raudonas, geltonas, žalias, alyvines, mėlynas, ar kitos mums patinkančios spalvos.

Lengvesni pavasariniai drabužiai

Kuo dar skiriasi pavasarinės striukės ir apskritai pavasario garderobas nuo žieminio? Tuo, kad tai ne tik ryškiaspalviai rūbai, drąsiau prisiderinantys prie gamtos spalvų, bet ir plonesni. Gal ne kiek plonesni – kiek vėsesni. Reiškia, kad tada nebereikia termo apatinių ar kitų itin šiltų drabužių. Galima į viską žvelgti paprasčiau ir nebijoti, kad palikote kažkur šilčiausias pirštines. Kai kurių šilčiausių lauko drabužių jums jau net ir nebereikės, o kiti galbūt tiesiog palauks savo eilės žiemai. Pavasarį rengiamės lengvesniais rūbais ir tai yra linksmas pokytis mūsų drabužinėse.

Žmogaus drabužiai eina koja kojon su gamtos drabužiais

Verta paminėti, kad drabužių spalvos mūsų spintose keičiasi atitinkamai pagal tai, kaip keičiasi gamtos rimtai ir spalvos. Mieste mados kiek kitokios ir visai nesijaučiame blogai, jeigu vidurį žiemos vaikštome ir su ryškiaspalviais auksiniais ar sidabriniais žieminiais lietpalčiais. Kita vertus, vis tiek madų ir tekstilės kūrėjai stengiasi laikytis to gamtos ritmo. Žiemai daugiau pristatoma gamtinių spalvų lauko rūbų: baltų, pilkų, sidabrinių, juodų, tamsiai mėlynų. Rečiau – raudonų. Vasarą ir pavasarį puikiai atrodo ryškiai rožinės, žydros, žalios ir geltonos, visų vaivorykštės spalvų paletės mūsų spintoje.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>