Retinuoti dantys – kas tai?

Retinuoti dantys – kas tai? Retinuotų dantų sąvoka dažniausiai siejama su protiniais dantimis, tačiau ne vien jie žmogaus burnoje gali tokie būti. Retinuoti – arba kitai neišdygę, nedygieji dantys – gali būti aptinkami bet kurioje žandikaulio vietoje. Tai visiškai susiformavę, galintys funkcionuoti dariniai, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių neišdygsta. Retinuoti dantys gali sukelti infekcijas, uždegimas, provokuoti daugybę kitų sveikatos problemų. Tam tikrais atvejais jie gali nekelti visiškai jokio diskomforto ir nekenkti gyvenimo kokybei. Dažniausiai pasitaiko, kad retinuoti būna protiniai dantys, kurie tiek dygdami, tiek ir būdami nedygūs pacientams sukelia skausmą ir nepatogumą.

Protiniai dantys ir jų problemos

Nustačius retinuotų dantų problemą, labai svarbu įvertinti, kokioje pozicijoje jie yra, ar trukdo kramtymo funkcijai, kelia skausmus, provokuoja ligas. Nors tai būdinga visiems retinuotiems dantims, būtent su protiniais kyla daugiausiai problemų. Net ir išdygę šie dantys dažnai būna kreivi, kraipo dantų lanką, nėra tvirti ir atsparūs ligoms, greit genda. Dėl šių priežasčių tiek retinuotus, tiek išdygusius protinius dantis paprastai renkamasi šalinti. Tokiu atveju jų pakeisti dirbtinėmis alternatyvomis nereikia, dantų protezai nėra reikalingi, kadangi ir be protinių dantų žmogaus žandikaulis gali nepriekaištingai atlikti funkcijas.

Ar protiniai dantys šalinami visais atvejais

Protinių dantų nepuolama šalinti vien dėl to, kad jie protiniais, tačiau taip nutinka gana retai. Pradėjus dygti protiniams dantims bet kokiu atveju rekomenduojama pasirodyti pas specialistą. Net jei šis procesas nekelia skausmo ar kitokio nepatogumo, gali būti, kad dantys išdygs netaisyklingai, kraipys lanką, nepasieks bendro žandikaulio sukandimo paviršiaus, todėl aplink ims kauptis apnašos, kurios gana greitai sukels uždegimus, galinčius pažeisti ir greta esančius visai sveikus dantis. Be to, dar viena svarbi priežastis, skatinanti protinių dantų šalinimą yra sudėtinga jų priežiūra. Kadangi dantys yra pačiame žandikaulio gale, juos sunku pasiekti šepetėliu ir kitomis priežiūros priemonėmis, jie paprastai lieka iki galo neišvalyti, o tai taip pat tampa paskata formuotis apnašoms, daugintis bakterijoms, kilti ligoms.

Kur kreiptis pagalbos

Geriausia – nelaukti, kol protiniai ar kiti retinuoti dantys ims siųsti nemalonius signalus ir į gydytojus-odontologus kreiptis ilgai nedelsiant. Dantų šalinimo pagalba teikiama daugelyje odontologijos klinikų, kai kurios planinės protinių dantų šalinimo procedūros atliekamos ir valstybinėse įstaigose. Konkretus problemos sprendimas priklauso nuo paciento būklės, situacijos ir kitų veiksnių apie kuriuos geriausia pasitarti su gydančiu specialistu.

Dantų pagalbą rasite Protezavimas-implantavimas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>