Saulės jėgainės ant daugiabučių ir nuosavų namų stogų

Lietuvoje saulės jėgaines galima įrengti ant pastatų stogų, žemės arba įsigyti saulės parke. Šiais metais paklausios buvo privačios saulės jėgainės ant nuosavų namų stogų ar žemės bei jėgainės saulės parkuose. Vis tik nereikėtų pamiršti, kad ir daugiabučių gyventojai gali naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius.

Daugiabučių stogų galimybės dar neišnaudotos

Daugiabučių stogai turi dar neišnaudotas galimybes, ant jų būtų galima pastatyti saulės modulius. Šiuo metu Europoje net 75 % pastatų nėra energetiškai efektyvūs, jie sunaudoja apie 40 % visos energijos ir į aplinką išmeta 38 % CO2 dujų. Pastatų renovacija sumažintų net 80 % išmetamų nuodingų dujų kiekį. Renovuojant daugiabučius galima įsirengti saulės jėgaines ar kolektorius. Šiuo metu galioja 4 kvietimai teikti paraiškas: daugiabučių namų renovacijai, mažajai renovacijai, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui daugiabučiuose.

Nuo 2021 metų statomi pastatai turės atitikti A++ energingumo klasę, o tai reiškia, kad juos energija aprūpins atsinaujinantys energijos šaltiniai, todėl saulės jėgainės dar laukia savo piko valandos. Jos padės ne tik ženkliai sutaupyti finansus elektros energijai, bet ir sumažinti šilumos efektą sukeliančių išmetamų dujų kiekį.

Saulės jėgainės ant namo stogo

Lietuviai sparčiai naudojasi valstybės parama saulės elektrinių įsirengimui. Vien nuo 2017 iki 2019 metų gaminančių energiją vartotojų skaičius padidėjo tris kartus. Žmonės, pasinaudoję kompensacija įsirengia saulės jėgaines ant nuosavų namų stogų arba įsigyja saulės parkuose. Valstybės parama sudaro apie 30 % elektrinės kainos. Dauguma džiaugiasi 70 % sumažėjusiomis elektros kainomis. Vienas iš tokių asmenų – Vygintas, ant savo namo stogo įsirengęs 5,5 kW galios saulės jėgainę. Per mėnesį jis sunaudoja 450 kWh elektros namo apšildymui, vandens šildymui ir elektriniams prietaisams. Dabar jis moka tik nedidelį mokestį už energijos pasaugojimą tinkluose ir sako, kad jėgainės pagaminamos elektros visiškai pakanka.

Saulės jėgainės gali būti įrengtos ant plokščio ar šlaitinio namo stogo. Pasirinktas patikimas saulės energetikos partneris ne tik įrengs aukštus standartus atitinkančią jėgainę, bet ir patars, kaip parengti dokumentus, kad gauti valstybės kompensaciją.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>