Karštą vasaros dieną dažnas mūsų neapsieina be kondicionierių namuose ar biure. Vienas populiariausių oro kondicionierių tipų šiais laikais – sieniniai oro kondicionieriai. Jie gali būti buitiniai arba komerciniai. Pagrindinis šių kondicionierių skirtumas – jų galia. Komercinių oro kondicionierių galios intervalas prasideda nuo 4,0kW, tuo tarpu buitinių maksimali galia siekia vos 3,5kW.
Buitiniai sieniniai oro kondicionieriai dažniausiai naudojami namų patalpose, įvairiose organizacijose. Šių kondicionierių paklausa yra didžiulė, todėl gamintojai kasmet stengiasi patobulinti jų funkcijas bei eksploatacines savybes. Pardavimų pozicijose lyderiaujantis buitinis sieninis kondicionierius yra pritaikytas 20 – 40 kvadratinių metrų patalpoms, neužima papildomos vietos, nes yra įmontuojamas tam tikrame aukštyje sienoje.
Komerciniai sieniniai kondicionieriai yra kompaktiški, dažniausiai naudojami biuruose, kavinėse, viešbučiuose, prekybos centruose. Puikiai prisitaikantys prie interjero kondicionieriai gali būti naudojami ir bet kokioje kitoje patalpoje, pasirenkant jo galią. Tobulėjant kondicionierių gamybai, daugėja jų turimų funkcijų. Kondicionieriai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti, džiovinti, nukenksminti bakterijas ar alergenus.
Visi sieniniai kondicionieriai dirba tyliai, yra ekonomiški, siūlomas platus įvairaus dizaino bei spalvų pasirinkimas, tinkantis prie įvairaus namų interjero. Paįvairinkite namus spalvotu, raštuotu ar papuoštu piešiniais kondicionieriumi, kuris trauks jūsų svečių akį.
Nors sieniniai kondicionieriai yra patogūs naudoti, tačiau taip pat jie turi trūkumų. Vienas jų – ventiliacijos nebuvimas. Tiesa, kai kuriuose veikia šviežio oro primaišymas, tačiau tai neišsprendžia ventiliavimo problemos. Taip pat, sieniniai oro kondicionieriai neturi galimybės būti perkeltais į kitą kambario ar biuro vietą. Ir nors kondicionieriaus padėtis šalia lubų sienoje yra patogi, nes neužima erdvės, svarbu, kad sienos, ant kurių bus montuojamas oro kondicionierius, nebūtų stiklinės.