Skirtinguose sklypuose – skirtingos pievos

Įranga vejos priežiūraiNušienautos žolės kvapas daugybei kaimo žmonių nuo vaikystės įeina į atmintį kaip vienas nuostabiausių kvapų. Dabartinės vejapjoves irgi leidžia pajusti tą tyrą žolės kvapą ir suprasti – vasara. Tačiau nors žolę pagal įstatymą turi pjauti visi sklypų savininkai, antraip gaus baudą dėl neprižiūrėjimo, visgi reikia pastebėti, kad skirtingų žmonių sodai net ir prižiūrimi gali atrodyti tikrai ne vienodai.

Lygi lyg golfo aikštynas

Geros benzinines vejapjoves gali lygiai nupjauti lygų landšaftą. Kiekvienas, kas ieško geros vejapjovės, turėtų pasisakyti apie savo pievos ir sklypo padėtį. Štai, jeigu paaiškėja, kad pieva yra tokia, kokioje viskas sueina šlaitais, kur labai kalnuota – galbūt reikia pamiršti tą idėją, kad galėsite čia važinėti su benzinine žoliapjove lyg niekur nieko, kadangi čia gali prireikti ir šio to rimčiau. Benzininė žoliapjovė, kaip paprastai parašyta specifikacijoje, nėra tinkama šlaitams pjauti. Mat pavirtus kažkokiu kampu, tepalas nebegali tinkamai būti paduodamas į motorą, o tuomet šis perdega. Tačiau pas vieną kaimyną galime pastebėti, kad jo pievutė idealiai atitinka golfo aikštyno prototipą – visiškai lygi, graži, ir šviežiai nupjauta. Jokių gėlių, krūmų, medžių, tik žalia tobula pievelė.

Jums piktžolės, šeimininkui – laukinė gamta

Kažkam vejapjoves reikalingos tik kartą per metus. Tai – laukinių dalykų, laukinės gamtos mylėtojų pasirinkimas. Visiems gali būti sunku sulaukti vasaros, kada pagaliau užželia laukinė gamta. Ir kai kurie sodininkai nori vien iš to ilgesio žolę palaikyti ilgesnę, ir leisti augti piktžolėms. Na, sasnovskio barščių geriau neužveisti, tačiau kitokio tipo piktybinėmis žolėmis laikomus augalus kai kas pasilieka. Taip kalba ir sodybos savininkas Petras, kuriam tenka kasdien prisėsti ant kelmo, apaugusio žolėmis, pasiklausyti vieversių giesmės ir pasidžiaugti nuostabia vasara ir jos atgimimu.

Pievos, kurias tenka šienauti

Dar vieno tipo kiemas – tikra pieva. Tai ūkininkų pasirinkimas. Jie pievas turi, nes tai reikalinga jų ūkiui, gyvulių maitinimui ir pan. Tačiau ne visada viską nuėda karvė, taigi, tenka šienauti, o tą šieną vėliau nešti gyvuliams.

Visko per daug: gandriukai, nykštukai ir kiti

Kiekviename kolektyviniame sode ar miestelyje rasite ir tokį namelį, kurio savininkai tiesiog labai persistengė. Jie bus ne tik pievelę nuskutę vos ne plikai, bet ir pridėję medinių gandrų, nykštukų, fėjų, prikasę mažų tvenkinukų ir apdėję juos akmenimis, priveisę keisčiausių gėlių ir pridarę kitų dalykų, kuriuos jie laikina pagražinimais.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>