Skubi veterinarija: ką daryti, jei gyvūnas sunegaluoja naktį?

VeterinarijaGyvūnai, kaip ir žmonės, gali susirgti. Deja, ligos laiko nepasirinksi. Neretai gyvūnas sunegaluoja naktį, savaitgaliais ar švenčių dienomis. Jei jūsų augintiniui reikalinga skubi pagalba, didžiųjų miestų veterinarija priima sergančius augintinius bet kuriuo paros metu. Be to, dalis veterinarų gali atvykti į jūsų namus.

Kiekviena situacija – individuali

Negalima ignoruoti augintinio sveikatos problemų. Dažnu atveju net ir įprasti simptomai, pvz., šuns vėmimas, gali pranašauti apie dideles problemas ir būtiną skubią pagalbą, pvz., gali būti, kad jūsų augintinis suvalgė nuodų, todėl jam reikalinga neatidėliotina veterinarų pagalba. Pasitaiko atveju, kai šeimininkai gyvūno sveikatos problemas ignoruoja savaitę ar ilgiau. Tokiu atveju gydymas gali tapti kur kas sudėtingesnis ir brangesnis. Iš kitos pusės, jei esate tikri, kad gyvūnas nesuvalgė nuodų ir sunegalavo dėl maisto, skubios pagalbos jam gal ir nereikia. Jei gyvūnas atrodo pakankamai žvalus ir sveikas, nekelkite jam papildomo streso ir leiskite ramiai išsimiegoti – gali būti, kad ryte jis bus visiškai sveikas. Deja, kiekvienas atvejis yra individualus ir universalių taisyklų čia nėra, todėl visuomet reikia įvertinti situaciją ir, jei abejojate, kur kas racionalesnis sprendimas – paskambinti į visą parą dirbančią veterinarijos kliniką.

Kada skambinti veterinarui, kada jį kviesti į namus ir kada vežti augintinį į kliniką?

Pirmasis jūsų darbas, pastebėjus suprastėjusią augintinio sveikatą – paskambinti veterinarui. Paprastai jau pokalbio su veterinaru metu galima išsiaiškinti, ar situacija yra labai pavojinga, ar ne tokia komplikuota. Ilgametę patirtį turintys veterinarai stengiasi objektyviai įvertinti gyvūno būklę pokalbio su šeimininku metu, todėl stenkitės perteikti kuo realesnę situaciją, nesutirštindami spalvų ir neignoruodami svarbių detalių.

Jei matote, kad gyvūnui reikalinga skubi veterinarų pagalba, rekomenduojame augintinį, jei tik galite, nuvežti į veterinarijos kliniką, užuot kvietus specialistą į namus, kadangi klinikoje yra visos specialistams reikalingos darbo priemonės, medicininių tyrimų technika. Kitaip sakant, nors veterinaras jūsų namuose gali apžiūrėti sergantį gyvūną, vis dėlto nuodugniam sveikatos ištyrimui gyvūnas turės būti vežamas į kliniką. Rimtai sergančiam augintiniui reikia atlikti ne tik laboratorinius tyrimus, bet ir įvairias diagnostikos ar gydymo procedūras. Be to, augintinį gali tekti ir skubiai operuoti.

1 comment on “Skubi veterinarija: ką daryti, jei gyvūnas sunegaluoja naktį?

  1. Buvo ir ne kartą, lakstyk po visą miestą, joks veterinaras nenorės priimti. Tai mes pasimokę, tokių pagrindinių svarbiausių vaistukų nusipirkom internetu savo auksaspalvei retriverei, dar pasiskambinau, pasikonsultavau, kuriuos pirkti, tai dabar ekstra atveju turim ką daryti, jog bent iki ryto kažkaip ištemptume. Tai ramiau, kai žinai, jog dabar jei kas nutiks, pati galėsi padėt.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>