Spausdiname bakalauro rašto darbą: į ką atkreipti dėmesį

Jei pagaliau baigėte rašyti savo bakalauro baigimo rašto darbą, reikia jį atsispausdinti, įrišti ir nunešti atiduoti į universitetą. Spausdinti namuose apsimokės labiausiai, tik reikės pasirūpinti, kad spausdintuvu kasetes būtų tikrai gero stovio ir užtektų rašalo.

Paruoškite spausdintuvą

Pirmiausia būkite tikri, kad spausdintuvas veikia. Rašaliniai spausdintuvai veikia gerai, net jeigu ir yra ilgai nenaudoti. Lazeriniai gali užakti vos po savaitės nenaudojimo, tad geriau turėti rašalinį. Pažiūrėkite, kiek kasetėje yra rašalo. Jeigu spausdina blankiai, daro tam tikras juostas – metas kreiptis ten, kur gali būti pildomos kasetės ir užpildyti ją. Nusipirkite ir pakankamai popieriaus, kad vėliau netektų vaikščioti po namus ir ieškoti kur nors paskutinio lapo.

Spausdinimas 1: bandomasis

Pildyti kasetesPirmojo, bandomojo spausdinimo metu jūs tuo pačiu pratestuosite ir spausdintuvą. Jeigu atspausdinus pirmą kartą savo darbą visi lapai atrodo puikiai, nėra kažkokių spausdinimo defektų, tuomet puiku. Tačiau kartais gali būti kažkokių dėmių. Tuomet reikia atsidaryti spausdintuvą, apvalyti visas jo dalis iš vidaus, taip pat ir kasetę. Kasetę apskritai prieš naudojimą reikia papurtyti. Spausdinti pirmojo bandymo metu geriau ne iš karto visą failą, o po kelis lapus. Kaskart patvarkant spausdintuvo vidurius ir užtikrinant, kad viskas gerai. Taigi, pirmojo spausdinimo metu susireguliavus spausdintuvo veiklą, galima imti šiuos lapus ir dar kartą, labai kruopščiai, viską perskaityti. Tai būtina padaryti, kitaip teks raudonuoti, kaip per gynimą recenzentas jums prikišinės dėl gramatikos ar kitokių klaidų. Skaityti iš popieriaus mūsų akims maloniau, ir tuomet pamatome daug daugiau klaidų, nes kompiuterio ekrane kažkodėl dažnai jų tiesiog nepastebime. Taigi, tai vienareikšmiškai pasitarnaus teigiamai jūsų darbui, jeigu pirmiausia spausdinsite, taisysite klaidas.

Tikrasis spausdinimas

Antrojo spausdinimo metu įsitikinkite, kad parinktas norimas spalvų režimas, intensyvumas, o visi lapai tvarkingai ir tinkamai sudėti į spausdintuvą, užfiksuota jų padėtis. Tuomet bus atspausdinta tikrai tinkamai.

Ką prieš tai sutikrinti teksto naršyklėje

Aišku, prieš spausdinant, dar atliksite keletą pataisymų. Visų pirma, taisysite tas klaidas, kurias pasižymėjote iš popieriaus. Antra, sutikrinkite, kad pirmas lapas tikrai nebūtų numeruotas. Taip pat įsitikinkite, kad be klaidų yra ir jūsų angliška santrauka. Galiausiai, padarykite taip, kad paraštės būtų tikrai tokio ilgio ir pločio, kokio ir turi būti. Įrišimas: geriau nedaryti patiems. Jeigu ir spausdinate namuose patys, su savo spausdintuvu, įrišimą patikėkite kitiems, kas turi specialius viršelius ir gali viską padaryti patys.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>