Su kokiais sunkumais susiduria emigrantai?

Žiniasklaidoje galime aptikti įvairių istorijų apie emigrantus. Dažniausiai tai yra sėkmės istorijos; rečiau – istorijos apie emigracija, kuri pasibaigė nesekme. Žiniasklaida mėgsta pabrėžti ekstremumus ir todėl paprastam skaitytojui stebinčiam situaciją iš nuošalės gali būti sunku susidaryti neutralų vaizdą apie tai, kas jų laukia pasirinkus emigranto kelią. Mes prisidėdami prie objektyvios žurnalistikos ir neutralios informacijos sklaidos, nusprendė parengti paruoštukę, kuri padės jums suprasti su kokiais sunkumais susiduria dirbantieji užsienyje.

PaskolosPirma – būsto paieška. Gali pasirodyti, kad susirasti būstą užsienyje – ypatingai didžiuosiuose miestuose (Londone, Berlyne, Osle ir t.t.) – yra lengva. Tačiau tai yra toli nuo realybės. Aišku, jei galite ir norite paskirti būstui didžiąją dalį savo pajamų, tada būstą susirasti iš tikrųjų nebus sunku. Bet kai žmonės išvažiuoja dirbti ir užsidirbti užsienyje, jų būsto poreikiai yra kiek kitokie. Susirasti pigų būstą netoli nuo darbovietės gali būti tikras išbandymas. Todėl yra patartina būsto pradėti ieškotis anksti ir geriausia kartu su savo kolegomis. Taip bus pigiau ir paprasčiau. Galite pasinaudoti socialiniais tinklais – galbūt rasite, kas jus priimtų apsistoti.

Antra – pragyvenimas. Kaip ir nuoma, taip ir pragyvenimas užsienyje nėra pigus. Kai kurie žmonės net gali atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikia paskolos. Tai ypatingai dažnai pasitaiko pirmaisiais mėnesiais, kai visą mėnesį reikia laukti algos, o ir ši net nebūna pilnavertė, nes nebūna išdirbtas pilnas mėnuo, pilnu etatu. Kitaip nei Lietuvoje, lietuviams užsienyje paskolą be užstato internetu gauti nėra lengva. Vien tam, kad jūsų kandidatūra būtų apsvarstoma, jums reikia teisiškai save įsiforminti, kaip toje šalyje dirbančiu piliečiu. Bet net tada kreditoriai paskolas be užstato išduoda labai nenoriai. O apie didesnės vertės paskolas – pavyzdžiui 10 000 ar 15 000 eurų – galite tik pasvajoti. Geriausiu atveju gausite kelis šimtus eurų ir dideles palūkanas.

Bet yra keletas dalykų, ką galite padaryti, jei norite pasiskolinti, kai dirbi užsienyje. Visuomet galite bandyti kreiptis į Lietuvos kreditorius. Įrodžius savo pajamas ir jų stabilumą, jums, kaip Lietuvos piliečiui, priklausys visos teisės gauti paskolą net jei dirbate užsienyje. Todėl dėl paskolos dirbantiems užsienyje geriausia yra kreiptis į lietuviškas kontoras. Blogiausiu atveju galite paprašyti, kad Lietuvoje jūsų giminaitis ar pažįstamas pasiskolintų savo vardu ir jums pervestų pinigus. Abibusis pasitikėjimas tokioj situacijoje yra būtinas.

Trečia – santaupos. Visi dirba užsienyje tam kad užsidirbtų. Niekas nevažiuoja ten vien tik pragyventi. Bet svarbu ne tik "netaškyti" pinigų. Svarbu ir tinkamai juos kaupti. Pradėkite išsiųsdami savo pinigus į Lietuvą, kad nekiltų pagundos jų išleisti. Taip pat galite pabandyti dalį jų investuoti ar tiesiog padėti indėlį banke. Taip kai kurie emigrantai dar prisiduria vieną ar porą šimtų eurų prie uždirbtų pinigų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>