Turto vertinimas: ką reikia žinoti?

Turtas ir jo vertinimasNekilnojamojo turto pardavimas yra atsakingas žingsnis, todėl tam reikia tinkamai pasiruošti. Vienas iš svarbiausių darbų, kuris laukia savininkų – turto vertinimas. Tai galima daryti tiek savarankiškai, tiek ir kreipiantis pas turto vertintojus. Ką reikia apie tai žinoti?

Pirmiausia, ką reikia žinoti, tai, kad kai kuriais atvejais galima apsieiti ir be turto vertintojų paslaugų, tačiau, jei imate paskolą, tai jums privaloma bus pateikti kredito bendrovei turto vertinimą, kurį atliko jiems tinkamas turto vertintojas ar turto vertintojų įmonė.

Skiriasi ir turto vertinimas, kai jis atliekamas profesionalaus turto vertintojo, ir kuomet savo turtą vertina pats savininkas. Tais atvejais, kai turtas vertinamas profesionalaus turto vertintojo, tai yra atliekamas išsamus dokumentų vertinimas. Taip pat atvykstama apžiūrėti turto. Vertinant nustatoma, kokia šiandieninė rinkos vertė, kurioje vietoje yra nekilnojamas turtas, koks remontas, kokia būklė ir t.t. Toks vertinimas leidžia nustatyti objektyvią kainą, kuri atitinka dabartinę nekilnojamojo turto rinką. Banko įstaigoms šis vertinimas yra būtinas, o štai pirkėjams, kurie perka už savus pinigus, toks vertinimas nėra būtinas. Tiesa, reikia paminėti, kad profesionalus turto vertinimas gali padėti sužinoti ar nepermokate už būstą, ar žemės sklypą. Tai turi būti aktualu visiems tiems, kurie nenori permokėti už nekilnojamąjį turtą. Taip pat toks vertinimas, kurį atlieka turto vertintojai, gali būti naudingas ir pardavėjams, kurie nori sužinoti, kokia yra reali turto kaina arba nori greičiau parduoti, nes tai bus labai naudinga informacija pirkėjams.

Kitas būdas – turto vertinimą atlikti pačiam savininkui ar bendrasavininkams. Tiesa, toks turto vertinimas gali būti labai klaidingas ir ne visais atvejais naudingas. Gali nutikti ir taip, kad pardavėjas nustatys per mažą kainą. Taip pat gali būti, kad pardavėjas nustatys per didelę kainą ir tai atbaidys daug pirkėjų, o gal ir visai nebus pirkėjų. Dėl to reikia atidžiai apgalvoti ar norite patys vertinti savo turtą ir bandyti nustatyti kainą. Žinoma, galima peržiūrėti jūsų rajone ir gatvėje parduodamus panašius būstus bei bandyti padaryti išvadas apie kainas. Taip pat galima ir žemės sklypų skelbimus peržiūrėti, kurie yra netoli nuo jūsų turimo sklypo bei bandyti pagal tai nustatyti kainą. Vis dėl to, klaidų tokiame vertinime gali būti labai daug ir ne visuomet tai bus naudinga pardavėjui, todėl geriausia kreiptis dėl profesionalaus turto vertinimo.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>