Vaikų odontologas pradedančiajam: patarimai

Ne kiekvienas odontologas gali taip pat būti ir geras vaiku odontologas. Tačiau, jeigu jau tokiu tektų pabandyti būti, verta pasinaudoti patarimais, duotais kito puikaus vaikų dantų gydytojo.

Pirmiausia – pasikalbėti su tėvais

OdontologaiNors vaiku odontologas taisys dantis vaikams, tačiau pirmoji šnekta turėtų būti su tėvais. Yra be galo svarbu ir turbūt svarbiausia, ką tėvai sako vaikui, kaip jie vaiką nuteikia dantų taisymui. Odontologas turėtų tėvams paaiškinti, kad niekada negalima vaiko gąsdinti gydytoju. Juk gydytojas kaip tik padeda – sutaiso, kas sugedę. O „bausmė“ dėl saldumynų valgymo ar kitų negerų įpročių yra tai, kad dantys sugenda. Reikia iškart vaiką nuteikti mąstyti kaipprotingą žmogų, o ne kaip įbaugintą gyvūną, kuris iš baimės vėliau drebės dantisto kėdėje. Rekomenduojama pasiūlyti tėvams vaikus atsivesti į kliniką kas kartą, kai tėvams bus taisomi dantys. Tegul vaikas mato, kas vyksta, tegul nebijo. Tuomet ir tada, kai jiems ateis laikas taisyti ar tvarkyti, apžiūrėti dantis, jie bus ramūs.

Turėti žaislų, sveikų saldainių

Taip pat patariama ir pasiruošti atitinkamai nuteikti vaiką. Odontologas turėtų paieškoti įvairių žaislų, pramogų, kuriuos duotų vaikams. Vaikas jau laukdamas savo eilės turėtų atsipalaiduoti ir pažaisti su įvairiais žaislais. Tėvai, laukdami su vaikais, neturėtų vaikui drausti imti žaislus „nes čia ne jų, čia negalima“. Tai juk priemonės būtent vaikams – kad jie galėtų gerai nusiteikti. Odontologas taip pat gali turėti kokių nors sveikų saldumynų, kurių duotų vaikams, kai baigtųsi taisymas. Tai būtų atlygis, kad jie sėdėjo ramiai.

Išmanyti vaiko psichologiją, gražiai bendrauti

Kai kurie gydytojai gal tiesiog negali būti vaikų odontologais, jeigu jie visiškai nemoka bendrauti su vaiku. Vaikas yra kas kita negu suaugęs, su juo bendraujant reikia naudoti labai daug kūrybiškumo. Todėl ir dantų gydytojas turėtų išmanyti vaikų mąstymą, būti labai geras, draugiškas, negąsdinti, pagirti vaiką ir skatinti. Veikiausiai jau iš anksto žinosite, ar mokate sutarti su vaikais, ar tai kelia daug streso bei problemų. Jeigu viskas gerai būdavo anksčiau, susitvarkysite ir darbe.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>