„Blakė“ ofise jau seniai ne retenybė

Jei dalyvaujate politinėje veikloje, disponuojate konfidencialia informacija ar dirbate pelningoje sferoje, kurioje itin arši konkurencija, yra didelė tikimybė, kad jums to nežinant, tapote šnipinėjimo auka. Ten, kur sukasi itin dideli pinigai, moralė ir įstatymai keliauja į antrąjį planą. Kai investicija į pasiklausymo įrangą yra tokia nedidelė, o galimas rezultatas gali atnešti itin daug naudos, nenuostabu, kad šia galimybe nesąžiningi konkurentai vis dažniau naudojasi. Savaime suprantama, tokiam rimtam reikalui naudojami ne kiniški žaislais, o profesionaliai įrengta ir tikrai ne mėgėjiška pasiklausymo bei, pavyzdžiui, informacijos, perduodamos interneto kabeliais, perėmimo techninė įranga.

Wireline analyzerMontuojantiems slaptą garsą ar vaizdą įrašančią įrangą, didžiausia problema – maitinimas. Tenka apsispręsti ar naudoti paprasčiau paslepiamus autonominį maitinimo šaltinį (bateriją) turinčius, bet ribotą laiką galinčius veikti prietaisus, ar sumontuoti stacionariai ilgam laikui. Darbą atliekant profesionaliai, esnat galimybėms, dažniausiai pasirenkamas antrasis variantas. Kad neturint specialios įrangos būtų neįmanoma pastebėti, pasiklausymo įranga sumontuojama patalpoje esančiose sienose, daiktuose ar prietaisuose taip, kad sumontavus būtų galima informaciją gauti patogiai nuotoliniu būdu ir net nebebūtų reikalo prie jos dar kartą prieiti. Taigi tam reikalui pasinaudojama patalpoje esančiu įprastiniu 220V AC elektros maitinimu ar silpnų srovių tinklu (pvz, jei patalpoje išvedžioti signalizacijos, interneto kabeliai). Priklausomai nuo sumontuotos įrangos, informacija gali būti transliuojama radijo ryšiu arba perduodama tais pačiais elektros laidais, prie jų prisijungus kitoje patalpoje ar iš pastato išorės. Tačiau specialiai ieškant šitokiu būdu prijungtą „blakę“ aptikti yra paprasčiau, nei turinčią autonominį matinimo šaltinį (bateriją) ir informacijos neperdavinėjančios radijo ryšiu.

Tokios pasiklausymo įrangos aptikimas yra paprastas tik naudojatės specializuota įranga ir žinote, kaip tai daryti. Vienas iš patikimiausių būdų – naudojamas maitinimo tinklo analizatorius (wireline analyzer), gebantis ne tik aptikti paslėptus laidus, išvedžiotus sienoje, identifikuoti papildomai prijungtus prietaisus, bet ir aptikti jų skleidžiamus tam tikro dažnio signalus. Kalbant konkrečiau, būtų galima paminėti visame pasaulyje dėl itin plačių galimybių gerą vardą užsitarnavusį rusų gamybos prietaisą SPIDER ST-300, turintį galimybę veikti ir nelinijinio detektoriaus režime.

Taigi reziumuojant belieka patarti blaiviai įvertinti šnipinėjimo riziką ir esant reikalui imtis prevencinių priemonių – kreiptis į specialistus, galinčius parduoti reikiamą TSCM įrangą arba atlikti patalpų tyrimą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>