Kai renkatės naują automobilį, vienas iš pirmųjų dalykų, kuris ko gero jus intriguoja yra – kiek pinigų uždirba automobilių pardavėjai? Priešingai paplitusiai nuomonei, pardavėjai uždirba daugiau pinigų parduodami naudotus automobilius nei naujus. Būtent todėl automobilių supirkimas yra tokia populiari paslauga: nusipirkdami ir paskui parduodami automobilius, supirkėjai iš to gali uždirbti daugiau nei automobilių salonai, kurie pardavinėja naujus automobilius.
Šiame tinklaraščio įraše plačiau apžvelgsime, kodėl taip yra ir kokie veiksniai lemia naudoto automobilio kainą. Taip pat nagrinėsime, kaip technologijos pakeitė automobilių pirkimo procesą ir šiandien padeda vartotojams suprasti rinkos terminologiją bei suvokti, kiek jie turėtų mokėti už naudotą automobilį. Tai galioja ir atvejais, kai reikia parduoti automobilį supirkėjui.
Kaip žino visi, kurie kada nors pirko naudotą automobilį, naudotų automobilių kainos viena nuo kitos skiriasi kur kas labiau nei naujų automobilių. Dėl to pirkėjams sunkiau palyginti naudotų transporto priemonių kainas, o pardavėjams lengviau turėti gerą pelno maržą. Tai, kad naudoti automobiliai paprastai yra pigesni nei nauji, taip pat turi įtakos tam, kiek pardavėjai uždirba iš naudotų automobilių pardavimo.
Dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad dauguma naujų automobilių parduodami už gamintojo siūlomą mažmeninę kainą arba beveik už tokią kainą. Tai reiškia, kad yra mažiau galimybių derėtis, o pelno marža paprastai būna gana maža. Pardavėjai daugiau uždirba parduodami brangesnius automobilius, pavyzdžiui, visureigius ir prabangius automobilius, tačiau net ir šių transporto priemonių kainos dažnai yra konkurencingos, kad jas būtų galima išvežti iš aikštelės.
Internetas padarė didelę įtaką automobilių pirkimo procesui, nes vartotojai gali lengviau sužinoti apie kainas ir pramonės terminologiją. Įvairiuose svetainėse, susijusiose su automobiliais, jų komercija, supirkimo ir panašiai, yra pateikiama išsami informacija apie tai, kiek pirkėjai ir pardavėjai turėtų mokėti už konkrečių markių ir modelių automobilius. Dėl to prekybos salonai buvo priversti skaidriau skelbti savo kainas ir tai padėjo suvienodinti sąlygas pirkėjams ir pardavėjams.
Be to, galioja įstatymai, reglamentuojantys, kokia informacija turi būti atskleista automobilių pirkėjams. Papildomą apsauga automobilių pirkėjams garantuoja ir SDK numeris, taip pat galimybė atlikti VIN patikrą ar gauti dalį informacijos iš viešai prieinamos Regitros duomenų bazės.
Trumpai tariant, yra daug veiksnių, kurie lemia, kiek pinigų pardavėjas uždirba parduodamas naudotą automobilį. Suprasdami šiuos veiksnius, galėsite būti labiau informuoti ir sumanesni pirkėjai, kai ateis laikas įsigyti kitą transporto priemonę.