Kaip elgtis, kad neišsikrautų akumuliatorius

Klaipėdoje akumuliatoriaiKartą mūsų visų draugų akumuliatoriai Klaipeda apvažiavus ir pasistačius nakčiai mašinas, išsikrovė. Visi padarėme po kelias žioplas kvailas ir štai rezultatas. Tačiau jūs galite jokių išvis klaidų nedaryti ir viską vykdyti taip, kadtiesiog akumuliatorius neišsikrautų. Ką daryti, kad akumuliatoriai Klaipeda ar kitą miestą apvažiavus, neišsikrautų?

Nepalikite šaltyje

Kai ateina naktis, jūs šiltai apsiklojate ir miegate, nes jeigu neužsiklosite, sušalsite. Jeigu sušalsite – kitą dieną nepaeisite. Kodėl taip pat atsakingai nepasirūpinus ir savo mašina? Juk ir jai taip pat reikės šiltai išsimiegoti ir nesušalti per naktį. Ypač naktį. Prie -20 net ir vargšą lauko šunelį į kambarį pasiimame, kad nesušaltų. O kaip gi automobilis? Negalime tikėtis, kad akumuliatorius veiks lyg niekur nieko, jeigu paliekame jį stirti šaltyje. Taigi, jeigu norite šiltesnio gyvenimo, nepamirškite, ką turite daryti su akumuliatoriumi. Jį reikia išimti ir parsinešti namo. Arba nepalikti automobilio lauke arba šaltame garaže, o įvežti jį į bent kažkiek šildomą garažą. Daugybė žmonių šaltais žiemos rytais vargsta su automobiliais, nes šie neužsikuria. O neužsikuria kodėl? Todėl, kad būna sušalę, peršalę.

Išjunkite šviesą

Kitas dalykas, kuris labai greitai iškrauna akumuliatorių – lemputė. Iš tiesų, salono lemputės yra toks mistinis dalykas, kurį retai kada gali naudoti. Važiuodamas dieną lemputės nedegsi, nes ir taip viskas matosi. Važiuodamas naktį lemputės nedegsi, nes tai trukdo vairuotojui matyti kelią. Jeigu lemputę įjungęs laikai tada, kai niekur nevažiuoji, vadinasi, sėda akumuliatorius. Taigi, šis šviesos šaltinis gali visada būti naudojamas tik labai trumpai, tarkime, pasižiūrėti, kiek turi pinigų atsiskaitant taksistui ir panašiai. Kita vertus, dabar, kai visi turi puikius išmaniuosius šviečiančius telefonus, tai apskritai lemputės reikia rečiau. Bet visgi – jeigu norite, kad automobilis ryte užsikurtų ir akumuliatorius nenusėstų, tada būtinai išjunkite visas lempas ir lemputes.

Išjunkite muziką

Bene dažniausiai pasitaikanti žioplumo klaida, dėl kurios išsikrauna akumuliatorius – pajungta muzika. Kartais mes važiuodami sulaukiame telefono skambučio, nutildome muziką, pakalbame telefonu atsiliepę. O paskui, žiūrėk, ir atvažiuoji į reikiamą tašką. Tada užrakini mašiną ir išeini. O grotuvas lieka įjungtas, bet apie tai sužinai tik kitą dieną, kai kažkodėl nesikuria mašina. Tokie energijos naudotojai kaip muzikos grotuvas ar šviesos salone, taip pat šildymas – jie galimi naudoti tik tada, kai kažkur važiuojate. Kol mašina juda, ji kažkiek generuoja energijos pati, todėl akumuliatorius neišsikrauna.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>