Nors paprastą namų ruošą ir kasdienybę mes įsivaizduojame jau tik su buitine technika ir jos pagalba, visgi kartais reikėtų nepamiršti jos išjungti. Kaip ir imtis keleto kitų saugumo bei taupumo priemonių, idant buitinė technika tikrai būtų draugas, o ne priešas.
Sutaisyti netvarkingą instaliaciją
Kartais matome, kad kažkas kažkur kibirkščiuoja, arba iš elektros lizdo vis pasigirsta zvimbimas, kitokie nemalonūs garsai – tai ženklas, kad reikia sutvarkyti netvarkingą elektros instaliaciją. Jūs geriau žinote, kur ten kas konkrečiai yra nesutvarkyta. Taip pat reikėtų saugotis ir jokių elektros įrenginių nelaikyti vietose, kur yra drėgmės ar galimybė tai drėgmei būti. Jeigu matote, kad kažkur rūksta dūmai iš prietaiso, jungiklio ar elektros lizdo – tai jau labai rimtas signalas. Vadinasi, kažkas kažkur svyla ir jums reikia pasirūpinti ta vieta. Patariama nestatyti jokių šildytuvų arti prie drabužių, užuolaidų, popieriaus, įvairių degių paviršių.
Taupyti elektrą
Pirmiausia taupyti elektrą reikia perkant ir įjungiant tokius prietaisus, kurie pilnai ir normaliai atitinka jūsų poreikius, o ne, pavyzdžiui, per stipriai veikia. Jeigu nėra reikalo, neįrenginėkite apšvietimo kaip foto studijoje. Jeigu neplanuojate šaldyti penkių karvių, nepirkite didžiausio šaldytuvo. Toliau – pirkite buities prietaisus, palaikančius taupumo režimus. Pavyzdžiui, ventiliatorių, šildytuvą, turintį judesio sensorius, pradedantį veikti tik tada, kai kas nors yra kambaryje, o iki tol galbūt veikiantį taupumo režimu. Tai būdas taupyti elektrą. Galiausiai – nelaikykite į elektros lizdą įjungtų prietaisų, jeigu juos naudojate itin retai. Pavyzdžiui, nešiojamo kompiuterio atjunginėti nereikia, nes dėl to jis genda, geriau jį visada laikyti prijungtą ir net neišjungti nakčiai – laikyti „sleep“ režimą. O štai kokie nors telefonų pakrovėjai, spausdintuvai, virtuvės kombainai gal visai be reikalo yra nuolat įjungti į lizdą. Gal jų visai nenaudojate, tačiau ji vis tiek šiek tiek ima elektros. Viską išjunkite kaip įprastai ir pasižiūrėkite, ar sukasi jūsų elektros skaitliukas – tikriausiai sukasi, jeigu yra prietaisų, kurie su „off“ mygtuku, tačiau į lizdą įjungti. Taip pat naudokite visur taupiąsias lemputes. Jos brangesnės, bet taupo elektrą. Prieš tai įsitikinkite, kad šviestuvai ir lempos tvarkingos, nėra kažkokių keistų elektros iškrovų, kurios susprogdintų lemputes. Kitu atveju, jeigu nuolat sprogsta lemputės, tai tikrai nesutaupysite, susprogdindami brangias lemputes. Visa tai ir jūsų protingas naudojimasis elektros prietaisais užtikrins, kad buities įrenginiai taupys energiją. Ir nepamirškite visko išjungti, taip pat ir skaitiklių, kai keliaujate į kelionę ir paliekate namus.
Norint taupyti elektrą bei saugotis nuo gaisro pirmiausia manau reikia pasirūpinti, kad visi kabeliai bei laidai esantys namuose būtų saugūs. Aš kabelius visada perku iš internetinės parduotuvės: https://elektra.lt/lt/3-kabeliai-ir-laidai Visada gaunu geros kokybės todėl labai rekomenduoju.