Valymo įrenginių priežiūra

Jei gyvenate nuosavame name ir turite nuotekų valymo sistemą, tikriausiai jau žinote, jog valymo įrenginiai kainuoja tikrai nemažai, todėl būtina gerai jais pasirūpinti. Jei manote, jog pakanka įsigyti ir sumontuoti valymo įrenginius, o po to juos galima pamiršti, tai tikrai klystate ir toks požiūris prie gero neprives. Palikti be priežiūros valymo įrenginiai tarnaus tikrai trumpiau, nei turėtų, be to galite susidurti su nenumatytomis problemomis, kurios privers jus prarasti ir laiko, ir pinigų.

Tikriausiai pats svarbiausias dalykas kuriuo turite pasirūpinti nuolat – organinių medžiagų skaidymas sistemoje. Kaip jau tikriausiai žinote, įvairūs organiniai taršalai tiesiog negali pradingti tarsi į niekur, juos būtina suskaidyti. Tam, jog jie būtų tinkamai išskaidyti ir utilizuoti, būtina naudoti biopreparatus bei bakterijas. Tiesa, tam netiks bet kokios bakterijos ar biopreparatai – jie turi būti skirti būtent šiai užduočiai, t. y. skaidyti taršalus ir palaikyti gerą valymo sistemos darbą.

Kai jau įsigysite ir naudosite specialias bakterijas, negalvokite, jog jos susitvarkys su bet kuo – tai būtų dar viena klaida. Jokiais būdais į klozetą nemeskite tualetinio popieriaus, tamponų ar kitų panašių atliekų. Visų pirma, jos nėra organinės, todėl bakterijos su jomis nesusidoros. Visų antra, jos gali užkimšti ne tik jūsų valymo įrenginius, bet ir vamzdžius, todėl tai gali pasibaigti labai didelėmis nenumatytomis išlaidomis ir nepageidaujamomis problemomis.

Net ir vadovaujantis šiais nurodymais ir nuolatos prižiūrint valymo įrenginius, vieną dieną vis tiek susidursite su vienokiomis ar kitokiomis problemomis – nėra nieko amžino. Natūralu, kad ir kokia gera jūsų valymo sistema bebūtų, po kurio laiko joje susikaups daug dumblo, kuris bus perteklinis ir jį reikės pašalinti. Kaip žinoti ar jau atėjo laikas šalinti dumblą? Tiesiog paimkite švarų indą ir pasemkite vandens iš valymo įrenginio. Palaikykite kurį laiką ramioje vietoje kol viskas nusistovės ir jei pamatysite, jog daugiau nei pusė pasemto vandens nusėdo į purvą, tai reiškia, jog jau reikia valyti visą sistemą. Kaip tai padaryti? Na, šio darbo atlikti patiems greičiausiai nepavyks. Nusistovėjęs dumblas turi būti traukiamas iš valymo įrenginių dugno, todėl tam reikia specialios įrangos, kuri kainuoja tikrai nemažai. Šiam darbui atlikti kur kas geriau pasamdyti profesionalus, kurie atvyks į jūsų namus su specialia įranga ir atliks visą darbą per keletą valandų. Tai nekainuos labai daug, o ir ši procedūra reikalinga tik kas keletą metų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>