Idėja: fotografija per atspindį ant mašinos stiklo

Paprastai automobiliu stiklu keitimas sukelia tam tikras emocijas kiekvienam mašinos savininkui. Atrodo, štai turėjai mašiną, su ja tiek daug nuvažiavai, o dabar jos langus pakeičia. Nors automobiliu stiklai Vilniuje keičiami kiekvieną dieną, tačiau, kai jie keičiami būtent tavo mašinai, gali ir nejučia susimąstyti: juk tiek daug laiko per šiltus stiklus žiūrėjau, tiek visko mačiau. Ir štai dabar bus nauji stiklai. Toks meniškas požiūris į savo automobilio stiklus yra įmanomas kiekvienam mašinos savininkui, nes tikrai – mašinos mus lydi kiekviename žingsnyje ir mes net nesusimąstome, kiek kartu visur nukeliaujame. Tačiau galvoti reikėtų ne tik apie tai. Fotografai automobilio stikluose neabejotinai įžiūrės kur kas daugiau meniškumo. Fotografė iš Amerikos Dženifer sako, kad automobilių stiklai – nuostabi terpė fotografijai.

Kodėl jus sudomino fotografija per automobilio stiklą?

AGN stiklaiTai, ką turime kasdien šalia, prie ko būname visiškai pripratę, tai dažnai būna tie dalykai, kurie patys svarbiausi ir gražiausi kiekvienam iš mūsų. Tačiau mes esame prie jų taip pripratę, kad tiesiog nepastebime. Pavyzdžiui – automobilio stiklai. Juk tai tokia magiška materija. Tai langai, per kuriuos mes žvelgiame į pasaulį, kai judame jame. Tai langai, kurie mus uždaro automobilio salone, apsaugo mus fiziškai nuo išorės, tačiau leidžia regėti, kas vyksta aplink. Namų langai apipinti mistikomis literatūroje ir kine, o kodėl nežvelgiama taip ir į automobilio langų stiklus? Juk tai irgi langai, tik jie dar įdomesni – nes jie yra keliaujantys stiklai.

Ar lengva paprastam žmogui fotografuoti automobilio stiklą?

Jeigu fotografuosite iš vidaus, tai yra sėdėdami salone per stiklą aplinką – tuomet bus paprastos nuotraukos. Įdomumo galbūt suteiks atsirandančios papildomos tekstūros, jeigu ant stiklo bus nuleidžiamos kokios nors guminės plėvės, tarsi saugančios automobilį nuo saulės, šviesos. Jos iš vidaus bus taškuotos. Tada bus tik įdomiau. Tačiau, jeigu norėsite sukurti nuotraukas, fotografuodami iš išorės vidų – pamatysite, viskas bus kitaip. Kodėl? Nes visų pirma jums bus gana sunku tinkamai sufokusuoti vaizdą. Jūs galėsite fokusuoti ir pačią stiklo tekstūrą, ir tai, kas yra už stiklo salone, ir savo atvaizdą stikle, ir atvaizdą už savęs. Tai reikalauja profesionalumo.

Ką pasakoja jūsų paroda?

Apie migruojančius, keliaujančius langus, leidžiančius mus saugiai kaip iš kokono žvelgti į pasaulį. Ir apie tuos pasaulius, kurie atsispindi automobilio stikluose.

Ačiū ir sėkmės kūryboje!

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>