Kaip sužinoti miško kainą?

Lietuvoje daugeliui miškų savininkų yra aktualu, kaip parduoti mišką, todėl dažnai juos domina ne tik pardavimo niuansai, bet ir miško kaina. Kaip žinome, miško kainos niekas negali pasakyti iš karto, nes kaina apskaičiuojama atsižvelgiant į miško vietą, medžius esančius jame ir t.t. Ką reikia žinoti apie tai?

Pirmiausia reikia pasakyti, kad ne visais atvejais apsimoka parduoti mišką. Tai reikia labai gerai apgalvoti, kad priimti tinkamą sprendimą. Pavyzdžiui, labai dažna priežastis, kodėl nenorima parduoti miško yra ta, kad miškas yra labai mėgstama buvimo vieta, kur savininkui gera būti. Gali būti, kad miškas brangus ne pinigine išraiška, o dėl istorijos, kai tas miškas perduodamas iš kartos į kartą. Pagalvokite, ar miškas jums turi kokią nors vertę, ne pinigine išraiška ir jeigu, jis jums tikrai labai brangus, tai apie pardavimą negalvokite.

Lietuvos miškasParduoti mišką apsimoka tais atvejais, kai dėl kokių nors priežasčių negalima pasirūpinti mišku tinkamai. Reikia priminti, kad miško savininkas turi ne tik teisę į savo miško nuosavybę, bet ir pareigas. Mišku reikia nuolat rūpintis ir tas yra numatyta įstatymų. Pavyzdžiui, jeigu jums sunku rūpintis dėl pablogėjusios sveikatos arba netikėtai gavote palikimą, o miškas jums tikrai nereikalingas, tai metas pagalvoti apie jo pardavimą.

Tokiu atveju reikia sužinoti kaip sužinoti miško kainą. Tai padaryti nėra sunku, tik reikia skirti laiko. Jūsų miško kaina greičiau gali būti sužinoma paprastu būdu, kai galite surasti miško supirkėjus ir jų pasiteirauti, kiek jie mokės už mišką. Labai pravartu kreiptis į ne vieną miško supirkėją, kad galima būtų gauti skirtingų supirkėjų kainų pasiūlymus. Tuomet galėsite palyginti kainas ir pasirinkti labiausiai tinkamą. Tai paprastas būdas sužinoti apie kainas bei tuo pačiu pasirinkti tinkamiausią pasiūlymą.

Labai svarbu perspėti, kad ne visi miško supirkėjai vienodai skaičiuoja kainą. Dėl to reikia būti budriems. Sužinokite kas įskaičiuojama į kainą, nes gali būti, kad kainos ženkliai skiriasi ne dėl to, kad galutiniame variante pirkėjas gaus didesnę sumą pinigų, o dėl to, kad pardavėjas neįskaičiuoja papildomų išlaidų, kurios vėliau galimos. Kitaip sakant labai bus naudinga atidžiai skaityti visus pasiūlymo variantus ir sąlygas, kuriomis įsipareigojama sumokėti pinigų sumą, kurią nurodo supirkėjas. Tai žinodami pirkėjai galės pasirinkti geresnes sąlygas ir surasti geriausią kainą, kuri bus sumokėta už mišką.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>