Kas svarbu geram sekliui

Jeigu norite būti privačiu detektyvu, sekliu, jums pasiklausymo iranga taps kasdienybe, kaip ir daug kitų modernių technologijų. Tačiau nereikėtų galvoti, kad viską nulems tik jūsų gebėjimas naudotis tomis priemonėmis, nes seklio darbas iš tiesų pareikalaus daug daugiau.

Gera sekimo įranga

Visų pirma, nepagalvokite, kad sekimo iranga yra nesvarbi. Ji labai reikšminga, o ypač šiais laikais, kuomet technologijos darosi vis labiau modernios. Geras seklys turės tobulai užmaskuotų ir puikiai veikiančių pasiklausymo, filmavimo ir kitokių aparatūrų. Tai bus mikro dalykėliai, kaip iš filmo apie žmogų šikšnosparnį. Ir tai veiks tikrai gerai. Aišku, šis žmogus turės turėti ir puikius įgūdžius, kaip tomis priemonėmis reikia naudotis.

Mokėjimas tylėti

Plepus seklys neegzistuoja. Seklio tikslas yra išgauti, ištraukti ir surinkti, fiksuoti informaciją, ją apdoroti, analizuoti ir ja vadovautis. Bet niekada – skleisti ją tiesiog dėl įdomumo. Seklys atskleis informaciją tik tada, kai bus baigtas tyrimas, ir tik tiems, kam tai gali būti svarbu, aktualu. Pvz., teisėsaugai ar visuomenei, viešinant kažkokios bylos baigtą tyrimą. Išstarti kažkam yra labai pavojinga ir netgi gali į pavojų pastatyti tuos žmones, kuriuos bus atskleidžiama informacija.

Geri vaidybos sugebėjimai

Taip pat sekliui reikėtų turėti tikrai gerus aktorinius sugebėjimus, nes vien sekimo įranga už jį viso darbo nenudirbs. Jis kartais ir pats turės atsidurti kažkokiose vietose ir sugebėti nesukelti visiškai jokio įtarimo.Tai yra, išsinagrinėti, kokia yra tam tikros vietos natūrali terpė, ją išanalizuoti, ir tuomet joje tobulai įsilieti kaip tipinis tos terpės žmogus.

Įtarimų nekeliantis asmeninis gyvenimas

Taigi, čia pereiname prie to, kad seklys turi turėti keletą kaukių ir veidų. Galbūt jam reikia turėti šeimą, kuri kartais įsitrauktų į šį žaidimą, ir įrodytų, kad vyras dirba kažką normalaus, turi šeimą, labai paprastai gyvena. Visi tokie dalykai gali būti iš tiesų paprasti ir aiškūs.

Nepalikti pėdsakų

Taip pat reikėtų stengtis nepalikti jokių pėdsakų, kuomet pasirodoma ten, kur neturėtų būti. Nors pėdsakus slepia sekamasis asmuo, tačiau ir seklys turi iš balos lipti sausas, tarsi joje net nebūtų buvęs. Nes seklio demaskavimas – tai blogiausia, kas gali atsitikti. Tai gali visiškai sugadinti tyrimą, o jeigu reikalai eina apie pavojingus žaidimus, tai gali ir staiga pradėti grėsti mirtinas pavojus tiek sekliui, tiek jo artimiesiems, tiek ankstesniems galimiems nusikaltimo įkaitams.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>