Kaip atliekamas SEO auditas?

Kaip atliekamas SEO auditas?

SEO auditas – tai detali internetinės svetainės analizė, kuri leidžia numatyti, kokie reikalingi pakeitimai. Visa tai padeda paprasčiau nuspręsti, kokių veiksmų imtis, kad internetinė svetainė būtų aukštesnėse paieškos sistemos pozicijose, ir, žinoma, padėtų užtikrinti kur kas didesnį svetainės lankytojų srautą. SEO auditą atlieka patyrę šios srities specialistai, todėl galima tikėtis tikrai puikių rezultatų, tačiau klientams neretai kyla klausimų, kas įeina į šias paslaugas, ir kokius darbus vėliau gali tekti atlikti. Taigi, kaip viskas vyksta?

Bendra svetainės patikra

Dalykų, kuriuos gali įvertinti SEO specialistai, yra ne taip ir mažai, tad SEO auditas gali padėti pasiekti tikrai puikių rezultatų. Apie kai kuriuos niuansus kartais net nesusimąstoma, tad specialistų užduotis – atkreipti dėmesį net ir į smulkmenas. Viena jų – tai svetainės krovimosi greitis, kuris neturėtų būti pernelyg lėtas. Taip pat yra patikrinama, ar anksčiau buvo atlikta SEO optimizacija, ar svetainė yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, ir t.t. Visa tai atlikus klientui yra pateikiami pasiūlymai, kokie pakeitimai gali būti atliekami.

Raktinių žodžių pozicijų analizė

Kiekviena internetinė svetainė turi tam tikrus svarbiausius raktinius žodžius, pagal kuriuos potencialūs klientai gali rasti siūlomas prekes ar paslaugas. SEO specialistai atlieka šių raktinių žodžių pozicijų analizę, ir gali pateikti pasiūlymų, kokius papildomus raktinius žodžius vertėtų įtraukti į svetainę. Tuomet galima atrinkti kelis svarbiausius raktažodžius, kurie bus iškeliami į aukštesnes paieškos sistemų pozicijas.

Vidinės optimizacijos būklė

SEO auditas leidžia nustatyti, ar vidinis svetainės SEO yra tinkamai sutvarkytas. Tikrinama, ar puslapio Meta antraštės yra tinkamai sutvarkytos (nustatoma, ar jų ilgis yra optimalus, tikrinama, ar tinkamai parinkti raktiniai žodžiai, ir t.t.) Taip pat tikrinami Meta aprašymai ir vertinamas Meta raktažodžių panaudojimas: jei visa tai yra atlikta netinkamai, tokiu atveju yra siūloma atlikti vidinę SEO optimizaciją, kurios terminai ir kainos visada priklauso nuo to, kokia yra numatomų darbų apimtis.

Svetainės turinio analizė

Įprastai yra atliekama ir svetainės turinio analizė – vertinama, ar internetiniame puslapyje esantys tekstai padeda sustiprinti svetainės reitingą, ir t.t. SEO specialistai gali pasiūlyti atlikti tam tikrus pakeitimus ar patalpinti papildomų tekstų, kurie atitiks SEO taisykles.

Kas dar atliekama?

Taip pat SEO auditas apima pasikartojančio turinio analizę, svetainės navigacijos patikrą, vertinama, kiek nuorodų yra internetinėje svetainėje, kiek internetinis puslapis turi išorinių nuorodų, ir t.t. SEO auditas apima tikrai nemažai įvairių darbų, tad tuomet, kada siekiama pagerinti internetinio puslapio reitingus, šios paslaugos yra itin svarbios. Prieš užsisakydami SEO audito paslaugas galite pasidomėti, kas konkrečiai bus tikrinama, kokios rekomendacijos gali būti pateikiamos, ir t.t. Kuo daugiau informacijos pavyks gauti, tuo geresnių rezultatų galėsite pasiekti – juk neretai nė nežinoma, nuo ko pradėti reikalingų darbų atlikimą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>